ARĒNA RĪGA

Arēna Rīga ir lielākā daudzfunkcionālā pasākumu norises vieta Latvijā un viena no nozīmīgākajām šāda veida būvēm Baltijā. Arēnā Rīga regulāri norisinās vērienīgi sporta, mūzikas, kultūras un izklaides pasākumi. Tā celta 2006.gada Pasaules hokeja čempionāta vajadzībām.

Arēnā Rīga ir notikuši gan Eiropas līmeņa sporta pasākumi (Eiropas čempionāti basketbolā vīriešiem un sievietēm, Deivisa kausa izcīņa tenisā u.c.), gan pasaulē populāru mūziķu koncerti, pulcējot apmeklētājus no Latvijas un kaimiņvalstīm. Līdz šim Arēnā uzstājušās tādas zvaigznes kā Depeche ModeRobbie WilliamsStingKylie Minogue, RihannaMuse un daudzi citi. Arēna Rīga ir mājas arēna KHL hokeja klubam Dinamo Rīga un basketbola klubam VEF Rīga, kas piedalās VTB līgas turnīrā un ir vairākkārtēja Latvijas čempione.

Projekta pasūtītājs un attīstītājs – būvkompānija Merks.

www.arenariga.com

Skanstes iela 21, Rīga, LV-1013
2006
Arēnas atklāšana
14 500
maksimālais viena pasākuma viesu skaits
130
pasākumu skaits gadā

CITI OBJEKTI

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas ugunsdzēsības vēsturi no 19. gadsimta vidus līdz mūsdienām. Šeit iespējams apskatīt ugunsdzēsēju formastērpus, ekipējumu, apbalvojumus un citus aksesuārus, kā arī pašiem izmēģināt spēkus dzēšanā un uzzināt daudz interesanta par Latvijas ugunsdzēsības vēsturi un ugunsdzēsēju ikdienu.
Līdz 2021. gada 18. novembrim arī Latvijā taps savs laikmetīgās mākslas muzejs. Un par tā mājvietu izvēlēts galvaspilsētas modernais centrs – Skanstes apkaime. Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) būvniecību par privātiem līdzekļiem īstenos Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju.
Modernā kompleksa būvniecība iecerēta Skanstes ielā līdzās DNB bankas mītnei, un tas apvienos 3 ēkas – mūzikas namu, konferenču centru un viesnīcu.