SKANSTE ŠODIEN

ŠEIT TOP RĪGAS MODERNAIS CENTRS!
Skanstes apkaime pārliecinoši veidojas par Rīgas centra modernāko daļu. Līdzās pilsētas vēsturiskajam un klusajam centram te veidojas mūsdienīga un augstvērtīga apbūve, kas piesaista iedzīvotājus un uzņēmējus, kā arī stiprina Rīgas konkurētspēju gan reģionālā, gan Eiropas mērogā.
Skanstes teritorija atrodas Daugavas labajā krastā un ir daļa no Rīgas kompaktā centra. Apkaimes centrālā satiksmes artērija ir Skanstes iela, bet apkaimes robežas iezīmē Pulkveža Brieža, Hanzas, Vesetas un Duntes ielas, kā arī Ganību dambis un dzelzceļš.
 
Kaimiņos atrodas Centra, Pētersalas-Andrejsalas, Brasas un Sarkandaugavas apkaimes.
 
 
214,8 ha
apkaimes platība


12 493
iedzīvotāju un darbavietu kopskaits 2017


42 713
potenciālais iedzīvotāju un darbavietu kopskaits 2024
Ģeogrāfiskais novietojums un daudzsološā nākotnes perspektīva padara Skansti par pievilcīgu vidi mūsdienīgu pilsētnieku dzīvei, uzņēmējdarbībai un investīcijām. Par vietu savām galvenajām mītnēm Skansti jau izvēlējušies daudzi starptautiski uzņēmumi un bankas. Vietā, kur vēl salīdzinoši nesen dominēja mazdārziņi, tagad slejas Rīgas modernākie biroji, nacionālas nozīmes sporta infrastruktūras objekti un mūsdienu dzīves prasībām atbilstoši dzīvojamie nami. Līdz šim tapušās jaunās un modernās ēkas projektējuši pazīstami arhitekti no Latvijas, Vācijas, Somijas, Kanādas un Lietuvas. Līdzās jau uzceltajām ēkām izbūvētas gājēju ietves un veloceliņš, ierīkoti apstādījumi, bērnu rotaļu un sporta laukumi, turklāt nākotnē Skanstē zaļos arī vairāki parki.
 
Vienlaikus te virmo daudz ambiciozu ieceru un plānu, kuru īstenošana padarīs Skanstes apkaimi par 21. gadsimta Rīgas vizītkarti.
 
Tuvāko gadu laikā Skanstes teritorijā taps tādi ievērojami objekti kā Laikmetīgās mākslas muzejs un Rīgas konferenču un koncertu centrs, kā arī jauni augstākās jeb A klases biroji un dzīvojamie nami, sniedzot iespējas, kādas vienkopus pieejamas vienīgi mūsdienīgā urbānajā vidē.

Objekti Skanstē šodien

VERDE ir A klases biznesa centrs, kas radīts kā izcila vieta, kur īstenot jūsu idejas un mērķus. Ēkas dizainu ir izstrādājis arhitekts Andris Kronbergs kopā ar projektēšanas biroju „ARHIS“. VERDE – tās ir telpas produktīvam darbam un kvalitatīvi pavadītam brīvajam laikam.
Skanstes City ir viens no lielākajiem biroju centriem Rīgā, kur 9 ēkās nomai izvietoti A un B klases biroji. Šeit ir viss dinamiskai un veiksmīgai uzņēmuma attīstībai – lieliskas telpas, pieredzējis un profesionāls apsaimniekotājs, BREEAM in-use ilgtspējas sertifikācija, kā arī labi attīstīta apkārtnes infrastruktūra.
Hanzas Perona pirmsākumi meklējami 18. un 19. gadsimta mijā, kad Rīgā tika izbūvēta dzelzceļa līnija uz Mangaļiem ar atzarojumu uz Andrejsalas elevatoru. Šeit tika iekārtota Rīgas preču dzelzceļa stacija, kur pēdējo preču kravu pārkrāva 2009. gadā. Mūsdienās no ēku kompleksa saglabājušās vien dažas ēkas, tomēr ideja — savienot tālo un atšķirīgo kopīgam labumam — ir saglabājusies, pārdzimstot jaunā un mūsdienīgā veidolā ar nosaukumu Hanzas Perons.
PLACE ELEVEN ir 14 stāvus augsta A klases biroju ēka, kas nodota ekspluatācijā 2016. gada nogalē.
Arēna Rīga ir lielākā daudzfunkcionālā pasākumu norises vieta Latvijā un viena no nozīmīgākajām šāda veida būvēm Baltijā. Arēnā Rīga regulāri norisinās vērienīgi sporta, mūzikas, kultūras un izklaides pasākumi.
Olimpiskais sporta centrs tapis vietā, kur senāk atradies hipodroms. Tagad šajā modernajā centrā norisinās sporta treniņi, valsts un starptautiska mēroga sacensības dažādās sporta disciplīnās, kā arī publiski pasākumi – piemēram, 2006. gadā šeit tika uzņemts NATO samits.
AS Rietumu Banka ir viena no lielākajām bankām Baltijas reģionā, kas specializējas lielu uzņēmumu un turīgu privātpersonu apkalpošanā.
26VESETAS ir dzīves telpa ar piederības sajūtu pilsētai, līdzīgi domājošiem kaimiņiem, labiekārtotu piemājas vidi un draudzīgu apkārtni.
Kim? jeb ''kas ir māksla?'' Laikmetīgās mākslas centrs tika dibināts 2009. gadā. Caur piedāvātajām noteikta žanra laika pavadīšanas iespējām – izstādēm, lekcijām, diskusijām, lasītavu, publikācijām – domājam par vārdu "konteksts" un "diskurss" labskanības un jēgas celšanu iespējami dažādos mērogos.
Muzeja pastāvīgā ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas ugunsdzēsības vēsturi no 19. gadsimta vidus līdz mūsdienām. Šeit iespējams apskatīt ugunsdzēsēju formastērpus, ekipējumu, apbalvojumus un citus aksesuārus, kā arī pašiem izmēģināt spēkus dzēšanā un uzzināt daudz interesanta par Latvijas ugunsdzēsības vēsturi un ugunsdzēsēju ikdienu.
Sporta un aktīvās atpūtas cienītājus Skanstes apkaimē gaida plašākais un mūsdienīgākais peldbaseinu komplekss Rīgā. Līdztekus Lielajam 50m peldbaseinam (seši peldēšanas celiņi, dziļums no 1,30m līdz 2,30m) apmeklētājiem atvērti divi mazie peldbaseini (10m, ar dziļumu 1m un 1-1,4m), kas paredzēti bērnu peldētprasmju attīstībai un dažāda veida ūdens nodarbībām.
Skanstes mājas ir kvalitatīvu dzīvojamo apartamentu komplekss, kas tapis blakus jaunuzceltajām Skanstes virsotnēm. To veido trīs atsevišķas ēkas ar dzīvokļiem, kuru platība variē no 50 līdz 150 kvadrātmetriem.
Skanstes virsotnes ir viens no modernākajiem dzīvojamo ēku projektiem Latvijā. Kompleksu veido kopskaitā četras 24 stāvu augstceltnes.
DZĪVOKLIS AR PARKU! 2015. gadā Skanstes apkaimē uzsākta jauna dzīvojamo ēku kompleksa būvniecība. Tā nosaukums – Skanstes parks. Dzīvojamos namus papildinās skaists un apzaļumots parks. Skanstes parka nami pilnībā pabeigti un nodoti ekspluatācijā 2017. gadā.
i/c darba laiks: 10.00–21.00 SKY darba laiks: P-S 09:00–22:00, Sv 09:00-21:00
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālais centrs atrodas tieši blakus Skanstes apkaimei, garantējot operatīvu palīdzību neatliekamos gadījumos visu diennakti.
Baltijā vienīgais privātais traumatoloģijas-ortopēdijas, mugurkaula ārstēšanas un reimatoloģijas centrs.
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca nodrošina augstas kvalitātes veselības aprūpi muskuloskeletāro traumu un slimību gadījumos.
Lielākā un modernākā šāda veida klīnika Latvijā, kas nodrošina dažādu ārstu-speciālistu konsultācijas un pakalpojumus.
Futbola laukums ar mākslīgo segumu kalpo par vietu sporta nodarbībām, futbola treniņiem un spēlēm.
Veloceliņa kopējais garums ir 6,6 kilometri, un tas ļauj no galvaspilsētas centra nokļūt līdz Mežaparkam aptuveni 25 minūtēs.
Luminor ir mūsdienīgs finanšu pakalpojumu sniedzējs Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kas apvieno zināšanas un izpratni par vietējo tirgu un klientu vajadzībām.
Nākotne top šodien, skan Banku augstskolas moto, kas sasaucas arī ar Skanstes apkaimes attīstības situāciju. Banku augstskola atrodas tieši blakus rītdienas Rīgas biznesa un darījumu epicentram, un ir vadošā augstskola Latvija, kurā iegūt izcilu finanšu un biznesa izglītību.
Rīgas Hanzas vidusskola ir pirmā skola Rīga, kuras nosaukumā nebija skolas numura. Skola dibināta 1993. gadā un īsteno gan pamatizglītības programmu, gan vispārējās vidējās izglītības programmas dažādos virzienos.
Iestāde īsteno pirmsskolas izglītības programmu un uzņem bērnus no 1,5 gadu vecuma. Mācību valoda – latviešu.
Iestāde īsteno vispārējās pirmsskolas izglītības programmu, uzņemot bērnus no 3 gadu vecumu, un mazākumtautību vispārējās pirmsskolas izglītības programmu, uzņemot bērnus no 1,5 gadu vecuma. Mācību valodas – latviešu un mazākumtautību.
Iestāde īsteno mazākumtautību vispārējās pirmsskolas izglītības programmu, uzņemot bērnus no 1,5 gadu vecuma. Mācību valoda – mazākumtautību.
Iestāde īsteno pirmsskolas izglītības programmu un uzņem bērnus no 1,5 gadu vecuma. Mācību valoda – latviešu.
Futbola skola METTA dibināta 2006. gadā ar mērķi radīt daudzpusīgu futbola vidi un infrastruktūru, caur kuru realizēt ieceri ĢIMENE – FUTBOLS – IZGLĪTĪBA, kas veicina gan jauniešu sportisko spēju attīstīšanu, gan arī intelektuālas, radošas un atbildīgas personības izaugsmi.
TechHub Riga ir jauno tehnoloģiju koprades telpa, kas dibināta 2012. gadā ar mērķi radīt vidi, kas palīdz produktus attīstošiem iesācējuzņēmumiem (product-oriented startup) augt straujāk un sasniegt veiksmīgākus rezultātus.
Jauns un mūsdienīgs A klases biznesa centrs. 14 stāvu ēka ar 2 līmeņu autostāvvietu, kas paredzēta 160 automašīnām.
LNK jeb Latvijas Novitātes Kompleksa A klases biroju ēka ekspluatācijā nodota 2006. gadā. Sākotnēji būvēta un izmantota bankas Latvijas Krājbanka vajadzībām, taču kopš 2014. gadā ēka pārtapusi LNK Centre galvenajā birojā.
Pillar ir viens no vadošajiem nekustamā īpašuma attīstības un būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas nozarē darbojas kopš 2006. gada.
A klases divstāvu biroju ēka ar apsargājamu autostāvvietu rekonstruēta 2011. gadā un tajā ierīkotas jaunākās drošības, energotaupības un klimata pārvaldības sistēmas. Ēkai raksturīga lakoniska arhitektūra un augstas kvalitātes apdares materiāli.
Luminor ir mūsdienīgs finanšu pakalpojumu sniedzējs Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kas apvieno zināšanas un izpratni par vietējo tirgu un klientu vajadzībām.
AS Rietumu Banka ir viena no lielākajām bankām Baltijas reģionā, kas specializējas lielu uzņēmumu un turīgu privātpersonu apkalpošanā. AS Rietumu Banka centrālais birojs Rietumu Capital Centre ir viens no modernākajiem darījumu centriem Baltijā, par kuru arhitektu birojs Zenico projekts 2010. gadā saņēmis Rīgas arhitektūras Gada balvu.
Autostāvvietas darba laiks: katru dienu 00.00–24.00. EuroPark stāvvieta pie Hanzas Perona ir lielākā maksas stāvvieta Skanstes apkaimē.
Pašlaik Skanstes apkaimi caurvij vidēji labi attīstīts ielu tīkls, kas tiek mērķtiecīgi un pakāpeniski pilnveidots. Apkaime pa pilsētas maģistrālēm viegli sasniedzama arī no citām Rīgas pilsētas teritorijām.
Caur vai gar Skanstes apkaimi ved vairāki sabiedriskā transporta maršruti, kas ļauj ērti nokļūt visur, kur nepieciešams.
Veloceliņš Centrs–Mežaparks atklāts 2007. gadā. Tas sākas Skanstes un Hanzas ielu krustojumā, ved gar Skanstes un pēc tam gar Gaujas ielu, pie Brasas stacijas šķērso dzelzceļu un tālāk gar Ķīšezera ielu un Kokneses prospektu aizved līdz Meža prospektam.