RĪGAS MODERNĀ CENTRA PIRMSĀKUMI
Skanste ilgi pastāvējusi līdzās Rīgas klusajam un vēsturiskajam centram, līdz galam neievērota un neatklāta. Un tomēr – kaut arī šī ir viena no nesenāk apgūtajām Rīgas centra apkaimēm, ziņas par to atrodamas jau 13. gadsimta vēstures avotos. Tajos minēts ceļš, kas no tagadējās vecpilsētas senāk vedis uz pilsētas ganībām – tātad, mūsdienu Skansti, kurā kādreiz ganījušies rīdzinieku staltie zirgi un vērtīgie mājlopi.
13. gs.
1891. g.
2006. g.
pirmās ziņas par Skanstes apkaimi vēstures avotos
1891. g.
Skanstes teritorijā ATKLĀTS PIRMAIS HIPODROMS
2006. g.
halles Arēna Rīga atklāšana
Runā, ka Skanstes nosaukums cēlies par godu skanstij jeb lauka nocietinājumam, kuru tagadējās Skanstes ielas apkaimē pēc Krievijas cara Pētera I norādījumiem uzbērt licis seržants Aleksandrs Menšikovs.
No zirgu ganībām Skanste paspējusi pārtapt arī par mājvietu diviem hipodromiem, un vēlāk arī neskaitāmiem mazdārziņiem. 1891. gadā mūsdienu Grostonas ielas galā atklāja Rīgas rikšošanas sporta biedrības hipodromu, savukārt pēc pāris gadiem arī hipodromu pie Ganību dambja. Pēc Pirmā pasaules kara atjaunoja tikai pirmo, kas Skanstes apkaimes teritorijā darbojās līdz pat 1965. gadam.
Skanstes teritorijā vairāk nekā 100 gadus pletās mazdārziņi, taču jaunās tūkstošgades sākumā, kad 2006. gada Pasaules hokeja čempionāta vajadzībām bija nepieciešama jaunas, daudzfunkcionālas halles celtniecība, ko īstenoja būvkompānija Merks un par kuras atrašanās vietu tika izraudzīta Skanstes apkaime, tika pāršķirta pavisam jauna lappuse Skanstes stāstā.
Ganību, pļavu un dārziņu valdīšanas laiks ir pagājis. Tagad te veidojas moderna urbānā vide, kas ļauj baudīt patiesi pilsētniecisku dzīvesveidu. Vienas desmitgades laikā te uzplaukušas mūsdienīgas, Rīgas infrastruktūrai nozīmīgas ēkas – sporta halles, bankas, biroji un eleganti mājokļi. Šo namu kvalitāte, arhitektoniskā vērtība un izdevīgais novietojums, kā arī apkārtnes sakārtotā vide piesaista arvien vairāk rīdzinieku, kuri nu Skansti ar neviltotu lepnumu sauc par savām mājām.